Global Notification

Telegram Sohbet info

Apollonun Kehanet Merkezi Olan Delphi
Yer imi

Apollonun Kehanet Merkezi Olan Delphi

Mekale: Apollonun Kehanet Merkezi Olan Delphi

Bilime dair herşey Türkiye'nin Bilim sitesi diwun.com. Çevrimiçi ücretsiz olarak okuyabileceğiniz Arkeoloji Mitoloji, Antropoloji, Paleontoloji ve Bilgilersunuyoruz.

Okumak Apollonun Kehanet Merkezi Olan DelphiYunanistan’ın En Önemli Tapınağının Bulunduğu Ve Apollo’nun Kehanet Merkezi Olarak Kabul Edilen Antik Kent

Delphi Antik Kent
Delphi, Fokida bölgesinde Parnassus Dağı’nın dik alt yamacında, Korint Körfezi’nden yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunuyordu.


MÖ 6. yüzyılda Yunan dünyasının dini merkezi ve birliğinin sembolüydü ve antik Yunanlılar tarafından dünyanın merkezi olarak kabul ediliyordu. Ayrıca, Olimpiyat oyunlarından sonra antik Yunanistan'ın en önemli ikinci oyunu olan Pythian Oyunları'na da ev sahipliği yapıyordu.


MS 393-394'te Doğu Roma İmparatoru Theodosius'un pagan dinlere ait uygulamaları ve Panhellenik oyunları yasaklaması ile önemi zayıflayan kent, bölgeye yerleşen Hristiyan toplulukların kurdukları yeni yerleşimin altında kaldı. 1800'lerin sonunda keşfedilen kent, 1987 yılından beri UNESCO Dünya Mirası listesinde.⠀


Rekomendasi

Yorumlar (0)